Κέρκυρα: Πρώτη Ονίλο, Αλλά Χωρίς Τέσσερις Στα Γιάννενα! PDF Εκτύπωση E-mail
grig oniloΟ Ονίλο βρέθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή της Κέρκυρας από τον Μιχάλη Γρηγορίου ο οποίος όμως δεν υπολογίζει στους τραυματίες Κεϊτά, Βενέτη, Ντουαλά και τον τιμωρημένο Σιόντη.

Μετά το σημαντικό τρίποντο επί του Λεβαδειακού που της έδωσε μεγάλο αβαντάζ ενόψει της...

Κέρκυρα - ΑΕΛ 1 - 1 PDF Εκτύπωση E-mail
(0 Votes)
Αθλητισμός
Κυριακή, 05 Φεβρουάριος 2017 03:46
ael aokkΗ Κέρκυρα σαφώς πιο ομάδα από την Λάρισα, καλύτερη, με πολύ περισσότερες καλές στιγμές, αδικείται από το αποτέλεσμα, αλλά έτσι όπως διαμορφώθηκε είναι θετικό, αφού χωρίς ουσιαστικά φάση στο 80΄ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, αλλά πέντε λεπτά μετά η Κέρκυρα ισοφάρισε.

Στο...
Περισσοτερα

Κέρκυρα - Παναθηναϊκός 1-1 PDF Εκτύπωση E-mail
(0 Votes)
Αθλητισμός
Δευτέρα, 23 Ιανουάριος 2017 01:22
kerkira panathinaikosΟ Παναθηναϊκός κράτησε μόλις 7 λεπτά το προβάδισμα του Μπεργκ, η Κέρκυρα ισοφάρισε με τον Επστάιν (1-1) και οι «πράσινοι» σε ακόμη ένα εκτός έδρας ματς δεν κατάφεραν να νικήσουν!

Έτσι έπαιξαν

Ενδεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει και ο Μαρίνος Ουζουνίδης διατήρησε στο...
Περισσοτερα

Κέρκυρα – Λεβαδειακός 1-0 PDF Εκτύπωση E-mail
(0 Votes)
Αθλητισμός
Δευτέρα, 13 Φεβρουάριος 2017 12:26
aok paixtesΈνα υπέροχο γκολ του Γκομές λίγο μετά την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ήταν αρκετό για την Κέρκυρα, να λυγίσει με 1-0 τον μαχητικό Λεβαδειακό στο ντέρμπι της ουράς της Super League. Οι Φαίακες πήραν με αυτό το τρίποντο σημαντική ανάσα ενώ οι Βοιωτοί έμειναν «κολλημένοι» στην 14η...
Περισσοτερα

O Σκουλάς σφυρίζει στα Χανιά! PDF Εκτύπωση E-mail
(0 Votes)
Αθλητισμός
Παρασκευή, 27 Ιανουάριος 2017 00:31
skoulasΟ Θεσσαλός ρέφερι ορίστηκε από την ΚΕΔ, για το ματς των Φαιάκων στην Κρήτη, για τη 18η αγωνιστική.
Ο Μανώλης Σκουλάς (κι όμως) απ΄τη Θεσσαλία, θα είναι ο διαιτητής του αγώνα της 18ης αγωνιστικής στο γήπεδο των Περιβολίων, μεταξύ του Πλατανιά και της Κέρκυρας (29/1-17.15).